TOMASZ PRZYBECKI
MONIKA RATAJCZAK
MAGDALENA WILCZYŃSKA
07-07-2023

Nowy film Krzysztofa Skoniecznego z obsługą prawną kancelarii

Nasz zespół prawników ma przyjemność obsługiwać najnowszy projekt reżysera „Ślepnąć od świateł”, Krzysztofa Skoniecznego.

Film „Wrooklyn Zoo” to nowoczesna odsłona klasycznej opowieści „Romeo i Julia” Williama Szekspira. Romeo, utalentowany skateboardzista, zakochuje się w Julii, romskiej dziewczynie pragnącej wyzwolić się ze swojego środowiska. Ich miłość staje się potężną siłą, przekraczającą kulturowe i społeczne bariery, prowadząc ich w podróż o samopoznaniu i wytrwałości.

Więcej o filmie, producentach i podmiotach finansujących pod linkiem: https://krzysztofskonieczny.com/wrooklyn-zoo/

Nasza rola w projekcie obejmuje zaś kompleksową obsługę prawną produkcji na każdym jej etapie.

Finansowanie Filmu: Zaprojektowanie kompleksowej struktury finansowania, umożliwiającej pogodzenie polskich i zagranicznych reżimów prawnych, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z wymogami PISF w zakresie tzw. Zachęt (Cash Rebate) i dofinansowania z Programów Operacyjnych PISF; negocjowanie umów z różnymi podmiotami finansującymi, w tym koproducentami, inwestorami i dystrybutorami, zarówno na scenie krajowej, jak i zagranicznej.

Proces Produkcji: Negocjacje umów z twórcami i artystami, umów na lokacje, umów z usługodawcami oraz ogólne doradztwo w trakcie całego procesu produkcji.

Clearance Projektu: Nieustanne wsparcie producentów w procesie clearingu projektu, uwzględniając unikatową oprawę graficzną i muzyczną filmu, bazującą z jednej strony na kulturze romskiej, a z drugiej strony na stylu miejskim (urban style).

Zarządzanie Produkcją: Doradztwo dla producentów w efektywnym zarządzaniu personelem i planem filmowym.

Z niecierpliwością czekamy na premierę „Wrooklyn Zoo”. 🎬🌟

Obsługę projektu zapewniają: adw. Tomasz Przybecki, r. pr. Monika Ratajczak oraz Magdalena Wilczyńska