TOMASZ PRZYBECKI
MONIKA RATAJCZAK
MAGDALENA WILCZYŃSKA
25-07-2023

80. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji – 3 filmy z naszą obsługą prawną

Przed chwilą ogłoszono lineup 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Cieszymy się, że aż 3 filmy naszych klientów wezmą udział w tym prestiżowym wydarzeniu (30 sierpnia – 9 września 2023).

W konkursie głównym będziemy kibicować produkcji „Women Of” (Kobieta Z), w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, którą mamy przyjemność obsługiwać od strony prawnej. Gratulacje dla producentek z No-Mad Films: Klaudia Smieja i Bogna Szewczyk-Skupień.

W sekcji festiwalowej Orizzonti  będzie z kolei rywalizować nietuzinkowy film „Housekeeping for Beginners”, w reżyserii Gorana Stojevskiego, przy którym mieliśmy przyjemność wspierać polskiego koproducenta MADANTS oraz świadczyć usługi na rzecz międzynarodowego agenta sprzedaży New Europe Film Sales. Ten projekt to efekt współpracy Północnej Macedonii, Serbii, Chorwacji, Kosowa i Polski. To prawdziwe bałkańskie uderzenie.

Trzecia produkcja z naszą obsługą prawną to „The Palace” w reżyserii Romana Polańskiego, który będzie miał na festiwalu swoją światową premierę. Autorami scenariusza są: Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska i Roman Polański. Skomplikowana

koprodukcja włosko-polsko-szwajcarsko-francuska była sporym wyzwaniem prawniczym. Gratulacje dla polskiego producenta firmy Lucky Bob i osobiście dla Wojtka Gostomczyka.

Selekcja festiwalowa to także ogromne wyróżnienie dla naszej kancelarii i naszych prawników zaangażowanych we wszystkie projekty: Monika Ratajczak, Tomasz Przybecki i Magdalena Wilczyńska.

Dziękujemy serdecznie twórcom i producentom za zaufanie i możliwość kompletnego uczestniczenia w tak fascynujących dziełach.

Trzymamy kciuki za każdy z filmów i mamy nadzieję, że publiczność w Wenecji doceni ich wyjątkowość i pasję, którą włożono w ich powstanie.